Szczecin in English | Contact Us

TOWARZYSKA

2012/11/28

Jednym z nowo otwartycha barów w Szczecinie jest Towarzyska mieszcząca się przy Deptaku Bogusława 50.

Towarzyska, Deptak Bogusława 50

Towarzyska, Deptak Bogusława 50

Towarzyska jest bez wątpienia barem innym niż wszystkie. Jest znana, modna, niedroga, a atmosfera, która tu panuje jest po prostu niepowtarzalna.

Michał Stankiewicz

Michał Stankiewicz

The Szczecinian złożył wizytę właścicielowi magazynu Prestiż, Michałowi Stankiewiczowi, który prowadzi Towarzyską ze swoim wspólnikiem, Marcinem Nalewajem.

Dlaczego zdecydowaliście się Panowie na otwarcie baru? Mieliśmy pomysł. Ważny był też czynnik ekonomiczny, teraz popularne są małe lokale.

Dlaczego na Deptaku? Deptak stał się popularnym miejscem spotkań, jest tutaj wiele lokali. I mam nadzieję, że będzie coraz więcej. Każde miasto posiada takie centrum rozrywkowo – towarzyskie.

Skąd wziął się pomysł na Towarzyską? Od dłuższego czasu planowaliśmy uruchomić bar, nie klub, nie pub, ale właśnie bar. Ja sporo podróżuję po Polsce, przy okazji przyglądam się pomysłom na gastronomię. Inspirację do stworzenia Towarzyskiej czerpałem w Krakowie i tamtejszym Kazimierzu. Tam w zasadzie zrodziła się koncepcja odwołania się do stylistyki międzywojnia i pierwszych dekad powojennych. Choć przyznam, że knajpy dokładnie takiej jak nasza nie ma w Krakowie.

 Tutaj jedynym wyznacznikiem jest kultura osobista.

Jakich klientów chcecie Państwo przyciągnąć? Nie jesteśmy ukierunkowani na jakąś wybraną grupę zawodową czy wiekową. Nasz klient to osoba, która po prostu ceni sobie dobrą, stylową wódkę i dobrą przekąskę. Pojawiają się licznie prawnicy, dziennikarze, biznesmeni, artyści, ale i także studenci. Każdy jest mile widziany. Tutaj jedynym wyznacznikiem jest kultura osobista.

Jaką atmosferę chcielibyście Państwo stworzyć w Towarzyskiej?Zależy nam na stworzeniu miejsca gdzie można wpaść na wódeczkę, zupę, tatara, spotkać znajome osoby lub poznać nowe, wziąć udział w ciekawej dyskusji. Wbrew pozorom – bar od pubu wiele róźni. Osoby stojące lub siedzące przy barze szybciej nawiązują znajomości, więcej się dzieje. Stąd także w pozostałej część lokalu mamy wysokie stoliki i hokery, gdzie część ludzi siedzi, a część stoi. To powoduje większy luz i komunikację między

Mieczysław Fogg

Mieczysław Fogg

ludźmi. O atmosferze decydują ludzie. Chcemy takich, którzy dobrze czują się w starym wnętrzu, odpowiada im przedwojenna muzyka czy to Fogga czy Glenna Millera (choć posłuchać można u nas też Marka Grechutę).

Proszę opowiedzieć nam o wystroju wnętrza – np. plakatach. Wystrój wnętrza nawiązuje do lat przedwojennych. Prosty dębowy bar i jasne ściany. Deski na podłodze. Grafiki wzorowane są na przedwojennych reklamach Baczewskiego, naszej flagowej wódki. Staraliśmy się, by wszystko od mebli po szkło i talerze było w określonym stylu. Stąd np. nie ma u nas tzw. brandów komercyjnych, uparliśmy się, by nie było u nas żadnej reklamy koncernu, który z nami współpracuje. Udało się.

Proszę powiedzieć jakich drinków można się u Państwa napić? Nie serwujemy drinków, a jedynie alkohol w czystej postaci. Wódkę w kieliszkach, piwo w kuflach. Jedynie absynt mieszamy z cukrem i wodą, ale to stary, XIX wieczny rytuał francuski.

Jakie jedzenie macie w ofercie? Podajemy typowo barowe, proste jedzenie. Zupy, m.in. grzybową, gulaszową, pomidorową, rybną, czerninę, żurek, na ciepło także serdelki, białą kiełbasę, kaszankę. Z zimnych przekąsek naszym flagowym daniem jest tatar z ligawy. Są też śniadania, bagietki czy jajecznica.

 Co wyróżnia Towarzyską? Wszystko.

The Szczecinian pragnie podziękować Michałowi Stankiewiczowi za rozmowę i przeprosić za problemy w komunikacji. Gorąco rekomendujemy Towarzyską! Posiłki są niedrogie (zupa kosztuje ok. 8 zł) i smaczne, alkohol unikalny – nie spotkamy tu komercyjnych, popularnych marek, a atmosfera jest naprawdę niesamowita.

Link do piosenek Mieczysława Fogga:

https://www.youtube.com/watch?v=Fa9k8ff3l8c

 

English editor, A native of the Isle of Wight, Warren has been running the language teaching company, Go! Languages, with his wife Małgorzata, since 1997. A fan of England, Portsmouth F.C. and Pogoń Szczecin, Warren will be contribing articles on football for the Szczecinian.

Facebook Twitter 

You may also like:

Leave a Reply

Readers say

  • Jeb { Mexicans have a huge obesity and diabetic rate. Why do allot of Mexicans live in a gated community? To remove them from the low life... } – Jul 23, 12:35 AM
  • Jeb { LOL gentlemen? Monkeys in uniforms. Bring back Cortez to deal with them LOL } – Jul 23, 12:33 AM
  • Jeb { Sure you have a business there, you don't belong in Poland darkie :) } – Jul 23, 12:31 AM
  • Jeb { No one would stop them that's for sure most Mexican live in abject poverty. There is an elite in Mexico that shits al over most... } – Jul 23, 12:30 AM
  • Jeb { Mexicans are the worst racists on the planet. } – Jul 23, 12:28 AM
  • Jeb { They are funny! } – Jul 23, 12:06 AM
More in Polecamy (2 of 22 articles)
breakfast at the 'American Club', Bogusława 1